Zadzwoń do nas (+48) 723 423 423,

Dlaczego karta  EKUZ to za mało . W czołówce najpopularniejszych kierunków turystycznych Polaków na 2019 rok znalazły się między innymi Hiszpania, Włochy , Grecja i Chorwacja, czyli kraje Unii Europejskiej. Większość z nas wyjeżdżając w tym sezonie na wakacje może mieć więc poczucie, że wyrabiając kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) ma zapewnioną należytą ochronę. Czy na pewno tak jest? EKUZ a ubezpieczenie turystyczne.

Jeżeli uważasz, że w kwestii ubezpieczenia turystycznego wystarczy Ci karta EKUZ, niestety jesteś w błędzie. Bezpłatną kartę EKUZ warto mieć, ale tylko w połączeniu z ubezpieczeniem turystycznym. DLACZEGO EKUZ TO ZA MAŁO? Dzięki EKUZ obywatel Polski ma prawo do korzystania na terytorium państw UE i w niektórych innych krajach europejskich (zrzeszonych w EFTA), ze świadczeń zdrowotnych na takich samych zasadach, co mieszkańcy danego państwa. Oznacza to, że musimy dostosować się do rozwiązań kraju, w którym przebywamy. Zasady te mogą się od siebie znacznie różnić w obrębie całej Unii Europejskiej: DOPŁATY LUB PŁATNOŚĆ GOTÓWKĄ: jeśli ubezpieczeni w danym kraju partycypują w kosztach leczenia, to nas też to obowiązuje.

Ponosimy więc koszt, który nie jest refundowany. Jest to praktyka obowiązująca w większości państw UE/EFTA. Na przykład we Francji stosowane są wysokie dopłaty lub należy zapłacić za opiekę lekarską gotówką (np. podczas hospitalizacji czy badania w prywatnej placówce medycznej - typowe dla letnich ośrodków wypoczynkowych i górskich kurortów). W Chorwacji pacjent płaci 20% kosztów wizyty lekarskiej i to samo dotyczy leczenia szpitalnego. NIE WSZYSTKIE PLACÓWKI MEDYCZNE: w ramach EKUZ możesz korzystać tylko z tych placówek medycznych, które mają podpisaną umowę z lokalnym ubezpieczycielem (odpowiednikiem polskiego NFZ). Wyobraź sobie, że będąc na wakacjach łamiesz nogę, a najbliższy szpital położony jest wiele kilometrów od miejsca Twojego zakwaterowania. W pobliżu znajduje się placówka medyczna, ale nie ma podpisanej umowy z lokalnym ubezpieczycielem. Aby skorzystać z jej pomocy, musisz zapłacić za usługę z własnej kieszeni. BEZ TRANSPORTU MEDYCZNEGO: EKUZ nie zapewnia pokrycia przez NFZ kosztów transportu medycznego do Polski. Prezes NFZ lub dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ może wprawdzie wydać zgodę na pokrycie kosztów transportu do miejsca leczenia lub zamieszkania w kraju (najtańszym środkiem komunikacji możliwym do zastosowania w aktualnym stanie zdrowia), ale tylko w przypadku, gdy przewidywane koszty leczenia za granicą przewyższają koszty transportu i leczenia w kraju. Aby uzyskać zgodę na transport medyczny do Polski, należy złożyć wniosek do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Wniosek nie dotyczy transportu osoby zmarłej.

INNE OGRANICZENIA: EKUZ nie pokrywa kosztów szkód z tytułu odpowiedzialności cywilnej, utraty dokumentów, opóźnienia lotu ,poszukiwania i ratownictwa,powrotu osób bliskich ubezpieczonego , zakwaterowania na czas rekonwalescencji ,zastępczego kierowcy ,tłumacza ,odpowiedzialności cywilnej , bagażu podróżnego ,zwrotu kosztów karnetu , zwrotu kosztów  wypożyczonego sprzętu , wypadku podczas uprawiania sportów narciarskich , rezygnacji z podróży i wielu innych . Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, zapewniamy sobie taką ochronę.  NFZ RADZI – KUP DODATKOWE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE Karta EKUZ umożliwia dostęp do świadczeń zdrowotnych za granicą, ale w ograniczonym zakresie. Dlatego nie w każdej sytuacji taka ochrona jest wystarczająca. Zawarcie polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem za granicę zaleca sam NFZ: „W wielu kurortach turystycznych lekarze przyjmują tylko prywatnie. W związku z tym nie honorują EKUZ. Ponadto, rzeczowe świadczenia zdrowotne związane z leczeniem skutków wypadków podczas uprawiania sportów, np. zimowych mogą być obciążone wyższymi opłatami, niż rzeczowe świadczenia zdrowotne z tym niezwiązane. Zaleca się wykupienie dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia obejmującego koszty opieki zdrowotnej, do której finansowania NFZ nie jest uprawniony, w tym przede wszystkim, tzw. koszty współpłacenia pacjenta. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego nie obciąży znacząco Twojego urlopowego budżetu (stawki za polisę chroniącą Cię na terenie Europy zaczynają się od ok 6zł zł/dzień), a zapewni ochronę i realną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, cały proces zakupu nie zajmie Ci dłużej, niż 3 minuty. Kup ubezpieczenie turystyczne za pośrednictwem podrozebusem.pl teraz .

Nasze ubezpieczenia gwarantuje WARTA 

Wspólnie z jednym z liderów ubezpieczeń na rynku polskim przygotowaliśmy specjalne oferty dla klientów "podrozebusem.pl" Nasze oferty to minimum formalności , maksimum korzyści . Wszystkie czynności związane z ubezpieczeniem załatwisz w 3 minuty podczas jednej rozmowy telefonicznej z naszym agentem.
 

KONTAKT UBEZPIECZENIA 

Tel .781-505-775
Email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
beton barbekü